Wolin: co warto zobaczyć?

Wypoczynek nad morzem to wspaniała przygoda. Kuszą piękne plaże i latarnie morskie, zachwycają porty oraz rybackie przystanie. Wczasy nad polskim morzem mogą się jednak okazać nie tylko szansą na udany wypoczynek, ale też przygodą, w czasie której zapoznamy się z pięknymi zabytkami oraz nacieszymy widokiem uroczych zakątków. Co warto zobaczyć na terenie tak pięknej miejscowości, jaką jest Wolin?

Wycieczki po Wolinie i jego najbliższej okolicy będą dla każdego wspaniałym doświadczeniem. Ta miejscowość zachwyca nie tylko przyrodniczymi skarbami, ale i długą historią, którą z pewnością warto lepiej poznać. Już we wczesnym średniowieczu powstała tu osada, która w ówczesnym handlu zajmowała ważne miejsce. Wolin mógł się dzięki temu pochwalić międzynarodowym portem, do którego przybijały okręty z różnych zakątków świata. Po latach archeolodzy znaleźli tu sporo cennych pamiątek, dzięki czemu rejon Wolina stał się dla nich jednym z ciekawszych wyzwań badawczych.

Współczesny Wolin może się pochwalić ciekawymi budowlami oraz atrakcjami, obok których nie można przejść obojętnie. Z pewnością warto tu zwrócić uwagę na gotycką kolegiatę św. Mikołaja, której budowę rozpoczęto w XV stuleciu. Pozostałości murów miejskich, neogotycki ratusz oraz holenderski wiatrak z połowy XIX wieku – oto kolejne atrakcje, które warto uwzględnić w programie wycieczki po tej miejscowości. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie też Muzeum Regionalne, pozwalające lepiej poznać dzieje Wolina i jego mieszkańców.

Wiadomo też, że miejscowość ta kojarzona jest z Wikingami, a poświęcony im festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń w tej części polskiego Wybrzeża. Inną atrakcją, która pięknie nawiązuje do przeszłości Wolina, jest Skansen Słowian i Wikingów. Główną atrakcją jest tu zrekonstruowana osada z okresu wczesnego średniowiecza, na terenie której można zobaczyć dawne chaty, bramy strzegące osady oraz repliki łodzi, z których przed wiekami korzystali Wikingowie oraz Słowianie.

To wyjątkowe miejsce, na terenie którego naukę można połączyć ze świetną zabawą.