3 powody dla których warto jechać zimą nad Bałtyk!

Wydawać by się mogło, że nie ma nic lepszego niż letnie wypoczywanie nad polskim morzem. Zazwyczaj jest ciepło, w miarę słonecznie no i widoki zachwycają. Są jednak tacy turyści, którzy właśnie zimą najlepiej czują się nad Bałtykiem. Oto 3 powody dla których warto jechać tam właśnie w tym czasie!

Nie ma tłumów

Zimą nad morzem nie zobaczysz mnóstwa turystów. Większość budek z pamiątkami jest zamknięta, nie ma również głośnych imprez. Taki spokojny klimat kusi wielu turystów, którym zależy nie tyle na opalaniu, co na zwyczajnym odpoczynku. Wyobraź sobie puste plaże i ciche spacery w sosnowych lasach. To daje niesamowite pole do odpoczynku w komfortowych warunkach.

Czyste powietrze i dużo jodu

Jeżeli chcesz jechać nad Bałtyk, aby nie tylko odpocząć, ale nawdychać się jodu, to właśnie zima będzie najlepszym momentem. Spacery o tej porze roku mają największe właściwości zdrowotne, których nie doświadczysz podczas innych warunków atmosferycznych. I może nie popluskasz się w morzu, chyba że jesteś morsem, ale z pewnością nawdychasz się dobroczynnego jodu i naładujesz akumulatory na cały rok.

Jest po prostu taniej!

Chociaż w okresie zimowym baza noclegowa jest znacznie okrojona, to jednak większość miejsc czy to hotele czy też prywatne pensjonaty, jest czynna cały rok. Za to ceny są często o 40 procent niższe, niż w sezonie letnim. Dlatego chociażby warto wybrać się nad Bałtyk zimą. Nie tylko wybrać miejscówkę marzeń, ale i w spokoju odpocząć, z dala od tłumu turystów.