Czarter jachtów na mazurach

Czyste, wolne od spalin powietrze, piękna sceneria, cisza i spokój. Tego właśnie brakuje nam w dzisiejszym szalonym świecie. Nie ma lepszego sposobu na poznanie piękna Jezior Mazurskich niż rozkoszowanie się widokiem z pokładu niezawodnego, przestronnego i wyposażonego jachtu.

Czarter jachtów na Mazurach, to branża turystyczna o kategorii Wynajem, czarter, wypożyczalnia jachtów żaglowych lub motorowych na Mazurach.
Czarter jachtu motorowego lub czarter łodzi żaglowej to dla turystów rodzaj sportów ekstremalnych blisko natury. Nieograniczona wolność i spokój, w którym można zapomnieć o codziennych sprawach, dając nam możliwość naładowania wyczerpanych akumulatorów ciepłą, pozytywną energią.

Szlaki na Mazurach

Mazurskie jeziora to świetne miejsce do żeglowania, obcowania i cieszenia się swobodą czarteru mazurskiej żaglówki. Dzięki licznym kanałom łączącym jeziora można żeglować od Węgorzewa przez Giżycko aż po Ruciane-Nida. Osoby, które wolą wynająć łódź motorową, również nie będą zawiedzione.
Po Mazurach z roku na rok pływa coraz więcej wygodnych łodzi motorowych. Zyskują na popularności tzw. houseboats, czyli łodzie motorowe o małej mocy, oferujące bardzo przestronne wnętrze. Istnieje możliwość wynajęcia łodzi bez licencji. W takim przypadku wypożyczalnia łodzi zazwyczaj zapewnia krótkie szkolenie wyjaśniające, jak obsługiwać łódź, aby zapewnić bezpieczeństwo i całej załogi na pokładzie.

Odkryj uroki Warmii i Mazur

Jeśli kochasz Mazury, musisz sprawdzić, co oferują miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Oprócz Krainy Tysiąca Jezior warto też odwiedzić Olsztyn z pobliskimi 16 jeziorami, idealnymi na wynajem łodzi żaglowych i motorowych. Do największych należą jezioro Ukiel. Wybierając się do Olsztyna, warto odwiedzić Zamek Kapituły Warmińskiej, Bazylikę konkatedralną św. Jakuba oraz Wysoką Bramę. Pięknie położony Elbląg w okolicy jezior oraz Pomorza, oferuje również wiele atrakcyjnych miejsc na czarter łodzi. Kolejna polecaną destynacją jest Iława wraz z pobliskim jeziorem Jeziorak, który jest najdłuższym oraz szóstym pod względem powierzchni w Polsce.

Szukając pomysłu na spokojne rodzinne wakacje, które pozwolą odpocząć od codziennych obowiązków i oczywiście naładować akumulatory nową energią, a najmłodszym zapewnią niezapomnianą przygodę, warto wówczas wybrać czartery jachtów na Mazurach. A może masz ochotę spędzić szalony weekend z przyjaciółmi lub zorganizować wypad integracyjny ze znajomymi z pracy? Czarter jachtów na Mazurach pozwoli Ci zrealizować plany.