Chłopy – czas na urlop!

Na polskim wybrzeżu jest jedno miejsce, które daje gwarancję udanego urlopu, miło spędzonego czasu oraz wielu wakacyjnych atrakcji. Chłopy to wieś letniskowa w gminie Mielno, która była dawniej wioską rybacką (i nią do tej pory pozostała). Cała miejscowość jest wpisana do rejestru zabytków. Rybacki charakter tej miejscowości jest bardzo wyraźnie odczuwalny, wraz z tradycyjnym układem domów. Niektóre domy pochodzą nawet z XIX wieku, są też ozdobione ludowymi malowidłami. Spędzanie czasu w takim nadmorskim, rybackim otoczeniu jest niezwykle przyjemną rzeczą, a baza noclegowa daje szerokie możliwości wyboru.

Chłopy, to przede wszystkim morze. Jeśli morze – to plaża, a ta jest warta uwagi. Plaża w Chłopach jest duża, szeroka i czysta. Zapewnia dobre warunki do kąpieli, oraz opalania się na piaszczystej plaży, a pobliskie wydmy i sosnowy las to idealne warunki dla miłośników spacerów. Ciekawą atrakcją jest przystań rybacka. W Chłopach nie ma portu, więc rybacy wyciągają swoje barwne łodzie na przystań obok plaży, w samym centrum miejscowości. W pobliżu są oczywiście smażalnie, gdzie można zjeść świeżo złowioną rybę. Niedawno otwarto rówież molo dla spacerowiczów.

Cykliczne imprezy, organizowane przez Stowarzyszenie 16-ty Południk zapewniają wiele atrakcji dla każdego. Można tutaj przeżyć Dzień Ryby, Święto Latawca, Dzień Morza albo zagrać w grę miejską. Goście, którzy zdecydują się na wynajęcie domku, albo na nocleg w jednej z uroczych willi, nie będą mogli się nudzić. Mieszkańcy i gospodarze są niezwykle mili i dokładają starań, aby zapewnić wspaniały czas dla swoich gości. Organizują różne wydarzenia, oferują uśmiech i słoneczny klimat nadmorskiej, rybackiej miejscowości. Chłopy to miejscowość niezwykle zadbana i urokliwa. Zabytkowe domy rybackie potrafią zachwycić i uruchomić wyobraźnię.

Jeśli mowa o domach, to trzeba nadmienić, że baza noclegowa jest bogata, ale kameralna. Liczne domy, wille, pole namiotowe, apartamenty, pensjonaty oraz holenderskie domki zapewniają szeroki wybór noclegu, miło spędzony czas, oraz wypoczynek i relaks. Tarasy, hamaki, ogródki dla dzieci – to wszystko dopełnia obrazu nadmorskiej sielanki. Rybacka, nadmorska atmosfera tego letniska została doceniona również przez filmowców, gdyż była scenerią dla paru filmów. Bez wątpienia jest to miejsce godne polecenia, warte odkrycia i… wizyty!