Magiczny Gdańsk! Top 10 ciekawych miejsc i atrakcji!

Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadbałtyckich miast. Ma w sobie coś magicznego, co sprawia, że chętnie się do niego wraca. Malowniczy krajobraz samego miasta, jak i wybrzeża, wprost zachwyca turystów. Jakie zatem czekają na turystów atrakcje w Gdańsku? Gdzie warto pójść i co zobaczyć?

Najciekawsze atrakcje i miejsca w Gdańsku:

1. Stare Miasto z rzeką Motławą. Ta część Gdańska zdecydowanie tętni życiem. To miejsce otoczone zabytkowymi kamienicami, jak i nowoczesnymi budynkami, któremu wiele uroku dodaje przepływająca rzeka Motława. To właśnie stąd można wyruszyć w liczne rejsy np. do Westerplatte. Poza tym starówka jest pełna barów, kawiarenek i restauracji. Na jej terenie znajduje się także koło widokowe AmberSky.

2. Westerplatte. To symboliczne miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej. Na półwyspie tym znajdują się liczne pomniki upamiętniające żołnierzy poległych w obronie kraju, mały cmentarzyk, a także piękną plażę.

3. Droga Królewska to trasa turystyczna rozpoczynająca się od Złotej Bramy i obejmująca ulicę Długą i Długi Targ. Jest pełna zabytkowych, zdobionych kamieniczek, niegdyś należących do najbogatszych i najbardziej wpływowych mieszkańców. To tutaj napotkamy słynną Fontannę Neptuna, Ratusz Główny Miasta, czy też Dom Uphagena.

4. Fontanna Neptuna to jedno z najbardziej symbolicznych miejsc w Gdańsku. Tu stara się dotrzeć każdy turysta po pamiątkowe zdjęcie. Zabytkowy wizerunek boga mórz i oceanów reprezentuje styl architektoniczny rokoko.

5. Ratusz Głównego Miasta. Ta piękna gotycko-renesansowa budowla mieści w sobie okazałą galerię i taras widokowy, w którego rozpościera się widok na malowniczą starówkę!

6. Dom Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. To miejsce wprost zachwyca swoim wnętrzem. Możemy w nim podziwiać wspaniale odtworzone pomieszczenia dawnej siedziby rajcy gdańskiego Jana Uphagena. Zobaczymy tu zabytkowe meble, piękne malowidła ścienne i bogato zdobione elementy uzupełniające wnętrza.

7. Muzeum II Wojny Światowej. To nowoczesny obiekt, który przypomina o poruszającej historii. Jest zbiorem wielu ciekawych eksponatów, jak również wykorzystuje interaktywne elementy, by zobrazować wydarzenia z minionych lat.

8. Europejskie Centrum Solidarności. To miejsce, które upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – zwycięstwo Solidarności i upadek komunizmu. Jest pełne ciekawych zbiorów i archiwalnych materiałów, które przypominają i obrazują te ważne wydarzenia.

9. Molo w Gdańsku Brzeźnie. Choć nie jest tak okazałe, jak molo w Sopocie, to posiada swój wyjątkowy urok. Jest świetnym punktem widokowym na bezkresne morze i piaszczystą plażę. Do tego w okolicy znajduje się kilka barów i restauracji.

10. Park Oliwski. Pełen zieleni i kolorowych kwiatów, jest doskonałym miejscem na chwilę wytchnienia od wielkomiejskiego szumu. To bardzo zadbane miejsce, w którym można pospacerować wśród bujnej roślinności.