Majówka 2022 w Gdyni – pokochaj to miasto!

W tym roku majówka przypada na niedzielę, poniedziałek i wtorek. Wielu Polaków już planuje dłuższe wyjazdy – w końcu urlop można wziąć już w piątek 29 kwietnia. Popularnymi w tym czasie kierunkami są: Mazury, Tatry i Morze Bałtyckie. W tym artykule za cel na długi weekend majowy obieramy Gdynię.

Gdynia – niedoceniane miasto

Gdynia wraz z Gdańskiem i Sopotem wchodzi w skład Trójmiasta. Turyści od lat przyznają, że Gdańsk jest perłą polskiego wybrzeża i to właśnie tu spędzają najwięcej czasu. Sopot bywa często zwieńczeniem wakacyjnego wypoczynku – Polacy odwiedzają wtedy słynne molo i „zaliczają” Monciak. Co zatem z Gdynią? Można śmiało powiedzieć, że z tych trzech miast Gdynia jest doceniana najmniej. Szkoda, bo gdyby bliżej ją poznać i dać jej szansę, każdy odkryłby w niej wiele zalet. Co zobaczyć w Gdyni, żeby ją pokochać?

Klif Orłowski

Klif Orłowski to niezwykle stromy brzeg Kępy Redłowskiej. Zachodzą tu i widoczne są gołym okiem procesy erozji – z każdym rokiem brzeg cofa się o jeden metr. Cypel Orłowski rozciąga się na 650 metrów. Rozpościera się stąd piękny widok na gdańską plażę, a spacer po zalesionej Kępie Redłowskiej dozwolony jest po ściśle wyznaczonej ścieżce. Urwisko stale podmywane przez morze staje się coraz bardziej monumentalne. To punkt obowiązkowy podczas wycieczki do Gdyni!

Muzeum Dar Pomorza

Kto tam nie był, na pewno chociaż raz w swoim życiu słyszał tę nazwę. Słynne narodowe muzeum morskie znajduje się na monumentalnym żaglowcu. „Biała fregata”, bo tak nazywa się statek, powstała w 1909 roku. Po wielu zawirowaniach, w 1930 roku biały kolos zawitał do Gdyni, a w 1982 stał się oficjalnym muzeum, które do dziś oferuje zwiedzającym wiele atrakcji. Można poczuć się tu jak w prawdziwym wehikule czasu. Wnętrza żaglowca zdradzają, jak wyglądało kiedyś życie na statku, zainteresowani dowiedzą się zaś technicznych ciekawostek na temat żaglowca. Każdego roku statek-muzeum jest odwiedzany przez 100 tysięcy osób. Warto wspomnieć, że tuż obok niego znajduje się wiele uroczych knajpek, w których można zjeść najlepszą zupę rybną w Polsce za jedyne 10 zł! (cena na rok 2020).

Infobox – wieża widokowa

Należy do bezpłatnych gdyńskich atrakcji. Wieża liczy sobie 22 metrów, a jej nowoczesna konstrukcja wspaniale wpasowuje się w jej architektoniczne otoczenie. Ogromnym atutem budynku jest jego lokalizacja – zlokalizowany jest bowiem tuż przy Skwerze Kościuszki. Co ciekawe, miejsce to pełni nie tylko funkcję punktu obserwacyjnego. Owszem, można stąd zobaczyć przepiękny widok na miasto. Infobox ma jednak również za zadanie informować zarówno mieszkańców, jak i turystów o przyszłych zmianach, jakie planowane są w mieście. W tym celu powstała makieta Gdyni o wymiarach 8 m x 4 m, która przedstawia obecny wygląd miasta oraz uwzględnia obiekty, które powstaną tu w przyszłości. Naprawdę warto to zobaczyć!

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji, pozostałe miejsca w Gdyni warte uwagi to: Akwarium Gdyńskie, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Muzeum Emigracji. Majówka 2022 w Gdyni? Nie będziesz żałował i na pewno pokochasz to miasto!