Plaże dla nudystów w Polsce. Gdzie znajdziesz te najpopularniejsze?

O kilku z nich wiedzą wszyscy, jednak wiele jest znanych tylko w środowisku nudystów. Tak naprawdę plaże tego typu znajdziesz w większości nadbałtyckich dużych kurortów. Nie zawsze tylko od razu wiadomo, jak do nich dotrzeć. Oto najpopularniejsze plaże dla nudystów nad Bałtykiem!

Chałupy

O tej plaży powiedziano już wiele i napisano jeszcze więcej. Powstała w 1960 roku i wciąż cieszy się największą popularnością w kraju. Ma prawie 4 kilometry długości i jest otulona sosnowym laskiem. Jeżeli chcesz do niej dotrzeć, kieruj się z plaży w Chałupach w stronę Kuźnicy.

Łeba

W tym małym nadbałtyckim miasteczku amatorzy naturyzmu znajdą swoje plaże po zachodniej stronie Portu Jachtowego. Co ciekawe, wystarczy przejść około 500 m od ulicy Turystycznej. Plaża ta powstała pięć lat temu, w ścisłej współpracy z Federacją Naturystów Polskich. To pierwsza oficjalna plaża dla naturystów.

Dębki

Miejscowość ta nazywana jest nieoficjalną stolicą polskiego naturyzmu. Sama plaża jest ogromna, bo liczy sobie aż 7 kilometrów. Wyznaczony został pas piasku od Uścia Piaśnicy aż do Białogóry. Z centrum Dębek będzie to około 40 minut spacerkiem. Ze względu na brak miejsc parkingowych, samochody najlepiej zostawić w miasteczku.

Piaski

To jedna z mniej wygodnych nadbałtyckich plaż dla naturystów. Położona jest na Mierzei Wiślanej, tuż koło granicy z Rosją. Jest zacisznie i z dala od ciekawskich spojrzeń. Jednak ma swoją wadę, zamiast miękkiego drobnego piasku, fragmentami wyłożona jest żwirem i kamieniami.

Zobacz również: Praktyczna lista – oto co zabrać ze sobą na plażę!