Tanie podróżowanie z PKP. Oto, jak złapać się na promocje!

Nie da się ukryć, że spora część z nas podczas tych wakacji będzie liczyć każdy grosz. Zatem nie dziwi nikogo, że polowanie na promocje to nowy sport narodowy Polaków. Sprawdź, jak upolować tanie bilety w PKP Intercity!

Ulgi podstawowe

Tak jak w ubiegłych latach, podstawowe ulgi przysługują uczniom, studentom, osobom niepełnosprawnym i kombatantom wojennym. Swoje ulgi gwarantowane mają również podróżujący pociągami emeryci i renciści, pod warunkiem okazania specjalnych dokumentów uprawniających do ulgi.

Zobacz również: Oszczędzamy na wymarzone wakacje. Oto sprawdzone sposoby!

Z bliskimi osobami taniej

Jeżeli podróżujesz w większej grupie, od 2 dwóch do sześciu osób tym samym pociągiem TLK lub IC w wagonie tej samej trasy, przejazd będzie tańszy dla wszystkich o około 30 procent. Do puli miejsc należą również miejsca leżące i do spania a także każdą klasę. Aby załapać się na tę promocję, koniecznie musisz kupując przez internet, zaznaczyć opcję „Taniej z bliskimi”

Bilet rodzinny

To kolejna dobra wiadomość dla podróżujących razem bliskich osób. Tu jednak jest małe zastrzeżenie. Bilet może być wystawiony na grupę osób, jednak przynajmniej jedna z nich powinna mieć poniżej szesnastego roku życia. Dodatkowo, aby ulga doliczyła się do końcowego rachunku, zmniejszającego wartość o 30 procent, trzeba zaznaczyć opcję „Duża rodzina”.

Multiprzejazdy dla nielubiących weekendów

Ta oferta jest skierowana przede wszystkim do tych turystów, którzy jak ognia boją się weekendowych tłumów. Bilet ten, w pierwszej klasie kosztuje 159 ulgowy i 396 normalny, w drugiej odpowiednio 119 i 239 złotych. Obejmuje on wszystkie przejazdy pociągami TLK i IC, jednak z koniecznością wcześniejszej rezerwacji.