3 propozycje na wycieczki niedaleko Dębek. Musisz zobaczyć te miejsca!

Neogotycki zamek, malownicza stadnina koni i strusia farma. Jeżeli jesteś w Dębkach i chcesz odpocząć nieco od wakacyjnego plażowania, koniecznie zobacz te miejsca. Miło się zaskoczysz!

Zamek w Krokowej

Jest on położony w niezwykle malowniczej okolicy Krokowej. Przed wielu laty to właśnie tu była siedziba rodu von Krockow. Chociaż dzisiaj w tym miejscu dzisiaj jest elegancki hotel, wokół zamku wciąż widać ślady dawnej, szlacheckiej świetności. Sam pałac jest trzyskrzydłowy i jak przystało na taką warownię, z fosą i rozległym parkiem. Legenda mówi, że po pokojach przechadza się Biała Dama, którą jest hrabina Luiza von Krockow. Tylko czy ktoś ją naprawdę widział?

Rezydencja myśliwska

W okolicach Dębek znajduje się Białogóra. Warto przyjechać tam na jeden dzień aby zwiedzić Rezydencję Myśliwską. Turyści tutaj mogą skorzystać z bogatego zaplecza gastronomicznego, stadniny koni a nawet z mini zoo. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, aby poznać coś nowego czy po prostu się zrelaksować.

A może strusia farma?

Znajdziesz ją w miejscowości Kniewo, oddalonym o niecałe 10 km od Dębek. Możesz tam poznać z bliska strusie afrykańskie. Z bliska wydają się naprawdę duże i robią niesamowite wrażenie. Prócz nich na farmie żyją również króliki, owce, oraz kózki. Przewodnik który oprowadza turystów po farmie sypie ciekawostkami i śmiesznymi anegdotkami z życia swoich podopiecznych. Z pewnością nie jest nudno!