Tutaj odpoczniesz bez tłumów. 5 plaż nieobleganych przez turystów!

Nie da się ukryć, że wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, kurorty nadbałtyckie przeżywają prawdziwe oblężenie. Są jednak miejsca dla zwykłego turysty mniej znane, gdzie w spokoju i ciszy odpoczniesz w rytmie szumu fal. Gdzie więc się wybrać?

Dębki

To pierwsze miejsce na liście plaż z klimatem, zupełnie nie zadeptana przez turystów. Położone między Karwią a Białogórą miejsce, kiedyś było dobrze funkcjonującą wioską rybacką. Dzisiaj to świetne letnisko, gdzie każdy znajdzie wytchnienie podczas wakacji. Ma całkiem niezłą bazę noclegową, restauracje oraz bary i puby. Jednak każdy znajdzie tu spokój, a wielbiciele imprez plenerowych muszą pojechać w inne miejsce.

Mechelinki

To najbardziej komercyjna propozycja w tym zestawieniu. Mieści się tu malownicze molo oraz przystań rybacka, gdzie o poranku można kupić ryby prosto z kutra. Znajdziesz tu piaszczystą, czystą plażę. W ubiegłych latach zjeżdżali tu miłośnicy sportów wodnych. Obecnie, to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych nowej generacji nad Bałtykiem.

Poddąbie

Już samo to, że w sezonie otwiera się tu tylko jedna budka z lodami oraz dwie smażalnie ryb, mówi o charakterze tego miejsca. Jest cisza, spokój, wysoki klif oraz bukowe i sosnowe lasy. Aby zejść na plażę, trzeba pokonać strome schody. Na plaży wydzielono letnie kąpielisko. Z powodzeniem odpoczniesz tu w ciszy i spokoju, z dala od imprezowych klimatów.

Sarbinowo

Sąsiedztwo Mielna sprawia, że wszyscy spragnieni turystycznych atrakcji, jeżdżą właśnie tam. I dzięki temu Sarbinowo uchodzi za bardzo cichy i przyjazny wielbicielom spokoju kurort. Jedyną atrakcją prócz pięknych plaż, jest kamienno betonowy mur oporowy, mający chronić mieszkańców przed bałtyckimi falami. Możesz tu liczyć również na dobrą kawę w kawiarni, liczne restauracje oraz całkiem niezłe zaplecze hotelowe. Do wyboru są również pensjonaty oraz kwatery prywatne.