Kiedy należy używać kremów z filtrem do twarzy?

Na pewno masz wśród swoich kosmetyków jakieś kremy z filtrem do twarzy. Czy pamiętasz jednak, kiedy użyłaś ich po raz ostatni? Bardzo możliwe, że miało to miejsce na ostatnich wakacjach. Akurat jechałaś nad morze, więc już podczas przygotowań do wyjazdu wyposażyłaś się w sporą tubkę przeciwsłonecznego specyfiku. Zdecydowana większość ludzi używa takich produktów jedynie przy zaplanowanej dłuższej ekspozycji na promieniowanie. Robisz to przed opalaniem czy po prostu leżakowaniem na plaży. A nie jest to wbrew pozorom dobre postępowanie. Kremy z filtrem do twarzy powinien być stosowany przez ciebie każdego dnia i to bez żadnego wyjątku (no chyba, że w jakimś dniu w ogóle nie masz zamiaru opuszczać swojego domu i zamierzasz się zamknąć w czterech kątach bez dostępu do naturalnego światła).

Twoja skóra domaga się tej ochrony przeciwsłonecznej. Jeżeli jej tego nie zapewnisz, możesz być pewna, że nawet najdroższe i najlepsze specyfiki pielęgnacyjne nie pomogą ci o nią zadbać. Słońce wprost wyniszcza skórę. Przyspiesza różnego rodzaju proces starzenia się i doprowadza do wzmożonej produkcji i aktywności wolnych rodników – to wszystko sprawia, że zmarszczki pojawiają się na cerze znacznie szybciej i stają się wyraźniejsze. Działanie promieni słonecznych potrafi być jeszcze okrutniejsze. Nie od dziś wiadomo, że osoby, które lubują się w kąpielach słonecznych, znacznie częściej zapadają na nowotwory skóry. A nawet jeśli nie przejmujesz się tym, jak będziesz wyglądać za te kilkanaście lat, na pewno starasz się postępować w taki sposób, by w przyszłości móc uniknąć różnych poważnych chorób. Krem z filtrem do twarzy zabezpiecza i twoją prezencję, i twoje zdrowie. O ile oczywiście zaczynasz go sumiennie i intensywnie używać.

Wyrób więc w sobie taki nawyk codziennego używania filtrów przeciwsłonecznych. Niektóre zawierające je kosmetyki znakomicie współpracują z produktami do makijażu. Niemalże na wszystkie kremy z filtrem do twarzy możesz śmiało nałożyć podkład, korektor, puder czy dowolne inne produkty.

One thought on “Kiedy należy używać kremów z filtrem do twarzy?

Dodaj komentarz