Poznaj najciekawsze plaże nad polskim morzem!

Upały w Polsce są zaskoczeniem dla niejednego turysty.

Warto zatem spędzić gorące dni nad morzem. Aby ułatwić wybór, przedstawiamy kilka propozycji najbardziej interesujących miejsc do plażowania.

Plaża w Sobieszewie i Świbnie

Oba wyżej wymienione kąpieliska są położone na Wyspie Sobieszewskiej. Jest to nadmorska dzielnica Gdańska, do której łatwo dotrzeć komunikacją miejską czy autem. Zarówno Sobieszewo, jak i Świbno słyną ze swoich piaszczystych, czystych i spokojnych plaż osłoniętych wydmami.

Na terenie wyspy znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Mewia Łacha i Ptasi Raj. W pierwszym z nich można napotkać foki przy linii brzegowej oraz podziwiać rezerwat z aż dwóch punktów widokowych.

Plaża w Sztutowie

Podobnie jak opisane wcześniej kurorty, Sztutowo także położone jest na Pomorzu Gdańskim. Do niezwykle malowniczej Sztutowskiej plaży można dojść spacerem, idąc przez równie urodziwy las.

Zejście do kąpieliska jest dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz kobiet z wózkami. Z kolei sama linia brzegowa jest bardzo szeroka, co sprawia, że każdy turysta znajdzie tam dla siebie miejsce. W serwisie sztutowo24.pl sprawdzisz dlaczego warto przyjechać na plażę w Sztutowie.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Kolejny faworyt nieco się różni od poprzedników. Otóż udając się do nadmorskiego kurortu w Jastrzębiej Górze, będzie również okazja, aby przejść się po klifach.

Osoby, które preferują nieco spokojniejsze spacery, mogą je ominąć. Linia wzniesień jest bowiem bardzo zróżnicowana – wybrzeże klifowe niekiedy jest wyższe, innym razem niższe. Obfitość krajobrazu dotyczy także pasa przybrzeżnego. Na Zachodzie plaża jest piaszczysta, natomiast po przeciwnej stronie, na Wschodzie kamienista.