Czy wiesz jakie ryby żyją w Morzu Bałtyckim?

Bałtyk to jedno z najbardziej lubianych miejsc do wypoczynku. Jednak tym, co przyciąga, to również możliwość skosztowania świeżo złowionej ryby. Czy wiesz jakie ryby żyją w morzu Bałtyckim?

Najczęściej występujące

Będzie to przede wszystkim śledź, dorsz, szprot i makrela. One mają duże zdolności przetrwania, więc niestraszne im zmienne wody Bałtyku. Warto jednak zaznaczyć, że rybami zamieszkującymi Bałtyk są również takie, które z powodzeniem mogą mieszkać również w wodach słodkowodnych. Są to leszcze, okonie, płocie, sandacze a nawet szczupaki. Znajdziesz tu również węgorze, troć a nawet łososia.

Nie zawsze jednak w lokalnych smażalniach znajdziesz te świeże ryby w menu. Istnieją pewne obostrzenia, których rybacy muszą ściśle się trzymać, aby zachować równowagę biologiczną w wodach Bałtyku.

Jakość rybki w smażalni

Kolejną kwestią sporną jest fakt, czy ryba kupiona w smażalni jest świeża, czy też wyjęta z zamrażalnika. Dla przykładu, łosoś latem nigdy nie będzie świeży, bo to nie jest pora jego połowu. Z kolei takie ryby jak dorsz czy makrela, już jak najbardziej tak. Warto więc iść do smażalni, ale porozmawiać przed złożeniem zamówienia, aby nie było później niepotrzebnego rozczarowania.